Oferty specjalne w hotelach
na święta i sylwestra

Slider

W nadchodzącym okresie świątecznym będą umacniały się dobrze już znane trendy. Konsumenci coraz częściej wybierają wigilię poza domem jako połączenie urlopu i wspólnego świętowania. Podobnie przedsiębiorcy chętniej organizują spotkania wigilijne aby zintegrować pracowników oraz poprawiać wewnętrzny wizerunek. Jednak to nie takie spotkania są największym wyzwaniem dla hotelarzy. W tym okresie duże nakłady kierowane są na organizację balów sylwestrowych. To ten dzień skłania do wyjazdu coraz więcej osób, szukając atrakcyjnych propozycji wspólnego witania Nowego Roku.

Jakie pakiety świąteczne w hotelu?

Polacy coraz chętniej wybierają świętowanie poza domem korzystając z ofert pensjonatów i hoteli. Sprzyja temu zarówno koniunktura gospodarcza, jak i bogata propozycja obiektów. Decydujemy się na taką formę spędzania czasu również ze względu na zmieniające się trendy społeczne i mniejsze przywiązania do tradycji. Wybór hotelu na spotkanie wigilijne jest też dobrym rozwiązaniem dla domowego budżetu. Możliwość połączenia urlopowego wyjazdu w okresie świątecznym kumuluje wydatki, które i tak obciążają budżet. Osobami, które decydują się na taką formę wykorzystania świątecznego urlopu są najczęściej pary bezdzietne oraz rodziny 2+1. Spotkania wigilijne oferowane są najczęściej w pakietach i oprócz tradycyjnej kolacji zawierają:

  • ofertę pokoi rodzinnych (pokoje z dostawkami), które są dodatkowo tematycznie dekorowane;
  • świąteczne animacje dla całych rodzin;
  • wieczorne spotkanie z Mikołajem dla najmłodszych gości;
  • wspólne kolędowanie (również z udziałem profesjonalnych muzyków);
  • zabiegi w strefie SPA&Wellness;
  • dostęp do bogatej dekoracji bożonarodzeniowej (szopka, choinka itp.);
  • dodatkowe aktywności: wycieczki, kuligi, spacery i ogniska.

 

W ubiegłym roku zanotowano o 86% więcej rezerwacji w okresie świątecznym niż w roku 2017. Wiele wskazuje na to, że  i tym razem nastąpi wzrost. Warto zadbać więc o odpowiednie przygotowanie swojego obiektu hotelowego oraz promocję szczególnego pakietu świątecznego.

Wigilia firmowa – catering czy wyjazd?

Kolejną szansą na biznesowe wykorzystanie świątecznego potencjału są wszelkiego rodzaju firmowe spotkania, na które decyduje się coraz więcej małych i średnich firm. Z badań wynika, że już prawie połowa przedsiębiorców planuje przygotowanie firmowej wigilii. Wiele z nich odbywa się w miejscach pracy z obsługą cateringową. Pracownicy jednak zdecydowanie bardziej cenią sobie przyjęcia organizowane w hotelach i restauracjach. Większość z nich jest zdania, że ciężko o atmosferę wigilijną  w miejscu pracy. Takie spotkania są również obliczone na marketingową korzyść, która polega integrowaniu pracowników oraz budowę pozytywnego, wewnętrznego wizerunku firmy. Hotelarze i restauratorzy powinni pamiętać, że przygotowując ofertę spotkań wigilijnych powinni postawić na ciekawe menu ze świątecznym akcentem. Warto przyłożyć się szczególnie i zadbać o dobrą organizację spotkania ponieważ klient korporacyjny to klient, który satysfakcjonującą realizację nagradza często stałą współpracą.

Bal sylwestrowy – wyzwanie organizacyjne

Polacy coraz chętniej wybierają się na imprezy sylwestrowe, które są organizowane przez hotele, lokale gastronomiczne lub firmy eventowe. Zazwyczaj przy wyborze, gdzie spędzą ten szczególny dzień, kierują się nie tylko atrakcyjną ofertę hotelu lub restauracji, ale też ich lokalizacją. Coraz częściej wybieramy odległe regiony Polski aby z najbliższą rodziną i przyjaciółmi powitać Nowy Rok. Dodatkowo chcemy wolne chwile spędzić na stokach narciarskich, spacerach nad morzem lub skorzystać z atrakcji oferowanych w danym miejscu: SPA, baseny termalne, jazda konna itp.

Z drugiej strony, z roku na rok, rosną imprezy sylwestrowe na rynkach wielkich miast. Na większe obłożenie liczą wtedy właściciele obiektów, którzy doceniają nawet krótkie, ale liczne rezerwacje. Sale bankietowe i restauracje organizujące bale powinny za to wziąć pod uwagę głównie dwa trendy – odstąpienie od hucznych pokazów fajerwerków (zastąpienie ich spektakularnymi pokazami cichej pirotechniki) oraz dostęp do dodatkowych atrakcji okolicznościowych. Dużym zainteresowaniem cieszą się garderoby z przebraniami oraz fotobudki, które pozwalają uwiecznić szaloną, sylwestrową noc.

Wypróbuj InteliHotel u siebie!

Zależy Ci na nowoczesnym i efektywnym zarządzaniu obiektem hotelowym?

Zostaw nam swoje dane
i sprawdź jak działa!