Blog

Recepcjonista w Twoim hotelu – jakie powinien posiadać cechy i umiejętności? →

W branży nie bez przyczyny mówi się, że recepcja jest sercem hotelu – to właśnie tam goście kierują się po wejściu, a także zgłaszają swoje potrzeby i problemy. To, jaki poziom obsługi klienta prezentuje sobą recepcja, wpływa w dużej mierze na opinię gościa. Dlatego tak ważne jest to, by hotel reprezentowały kompetentne osoby. W dzisiejszym artykule podpowiemy Ci, jakie cechy i umiejętności powinien posiadać recepcjonista w hotelu, aby pobyt w Twoim hotelu był dla gościa przyjemnym doświadczeniem.

Co oznaczają gwiazdki hotelowe? →

Jednym z podstawowych kryteriów, który jest brany pod uwagę przy wyborze hotelu, jest liczba gwiazdek. To właśnie na ich podstawie gość hotelowy wie, jakiego standardu się spodziewać. Jednak czy rzeczywiście zawsze wiemy, czym różni się hotel 3- lub 4-gwiazdkowy? Jakiego wyposażenia możemy oczekiwać?

Hotelowy savoir-vivre →

Savoir-vivre to inaczej znajomość życia, obowiązujących w nim zasad i konwenansów towarzyskich. Pracowników hoteli obowiązują precyzyjnie określone normy dotyczące etyki pracy, estetyki oraz etykiety, znane również jako 3E hotelarza. Jakich norm grzecznościowych powinien przestrzegać personel hotelu świadczącego usługi na wysokim poziomie?

Czystość w pokoju hotelowym — na co zwracają uwagę goście? →

Czystość w pokoje hotelowym to jedna z kwestii, która najczęściej pojawia się w opiniach gości, niezależnie od standardu miejsca. Jak dbać o czystość, by w punktacji zawsze pojawiało się najwyżej punktów lub gwiazdek? Na jakie kwestie zwracają uwagę goście? W dzisiejszym artykule podpowiemy Ci, jak zachować czystość w pokoju hotelowym.

3 porady, jak odpowiadać na zapytania ofertowe, by zwiększyć szansę na sprzedanie usług hotelowych →

Umiejętność sprzedaży oferty hotelu jest na równi istotna, co biegłość w organizacji pracy czy zarządzania zespołem. W kwestiach organizacyjnych przydatne jest dobre oprogramowanie hotelowe, a w zdobywaniu umiejętności skutecznego zamykania sprzedaży pomagają odpowiednie szkolenia oraz lata praktyki. W dzisiejszym artykule poznasz aż 3 porady, dzięki którym dowiesz się, jak sprzedawać usługi hotelowe.

Co tworzy funkcjonalny pokój hotelowy? →

Pokój hotelowy zwykle kojarzy się nam z odpoczynkiem. Czy to w przypadku dłuższego, wakacyjnego pobytu, czy krótkiego noclegu w delegacji. Oprócz tego, nawiązując do wyjazdów służbowych, jest również niejednokrotnie miejscem, gdzie kontynuujemy pracę zawodową, korzystając z ciszy i komfortu. Co tworzy wygodny i funkcjonalny pokój dla naszych gości? Jak wykorzystać odpowiedni system hotelowy? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w naszym artykule.

RODO w hotelarstwie – jak zmiany wpływają na prowadzenie hotelu? →

RODO jest tematem, o którym jest głośno od kilku miesięcy. Nowe przepisy zmieniły nie tylko system zabezpieczeń informacji o klientach, ale też podejście konsumentów do podawania swoich danych.

Jak działa RODO w hotelarstwie? Jak zmiany wpływają na prowadzenie hotelu? W dzisiejszym artykule odpowiemy na te pytania.

4 pomysły, dzięki którym klient ponownie odwiedzi Twój hotel →

Godziny spędzone na opracowywaniu strategii, ruszenie z kampanią reklamową, która przynosi efekty, a potem powrót do sytuacji sprzed działań marketingowych. Czy jest Ci znana ta sytuacja?

Jeśli problem braku stałych gości występuje w Twoim hotelu, przeczytaj ten artykuł. W naszym poradniku znajdziesz aż 4 wskazówki, które pokażą Ci, na co zwrócić uwagę, by nie tylko przyciągnąć klienta do hotelu, ale też sprawić, by ponownie go odwiedził.

Twój hotel posiada szeroką ofertę rozrywkową? Sprawdź, jak usprawnić jego organizację →

W dzisiejszych czasach klienci hotelowi są bardzo wymagający. Nie jest więc zaskoczeniem, że hotelarze starają się ciągle dbać o rozwój oferty rozrywkowej swoich sieciach, rozwijając je o takie elementy, jak spa, czy strefę sportu.

Jak tym wszystkim zarządzać, aby klienci byli zadowoleni i chcieli ponownie skorzystać z Waszych usług? Sprawdźcie w naszym artykule, jakimi narzędziami możecie ułatwić sobie sprawną obsługę gości.

Zalety telewizji hotelowej →

Duża dostępność i niskie ceny sprzętu oraz bogata oferta telewizji satelitarnych spowodowały, że nawet najmniejsze hotele, hostele czy prywatne gospodarstwa agroturystyczne instalują odbiorniki telewizyjne w pokojach gościnnych. Jednak posiadanie telewizji hotelowej to nie tylko możliwość wyświetlania filmów, to także możliwość lepszego komunikowania się z gościem i zaproponowania mu szerszej oferty. Jakie zalety ma to rozwiązanie?

Jak odpowiednio przygotować świąteczny pakiet hotelowy? →

Uroczysta kolacja wigilijna, dwa świąteczne dni pełne odpoczynku i magicznej atmosfery – kiedyś zawsze spędzane w domu w gronie rodzinnym. Polacy jednak coraz częściej wybierają spędzanie świąt poza domem. Jak odpowiednio przygotować ofertę, żeby zadowolić nawet najbardziej wymagających klientów i zwiększyć zyski hotelu?

Jak wybrać program do zarządzania siecią hoteli? →

Zarządzanie siecią hotelową wiąże się z wieloma złożonymi procesami, których kontrola i organizacja powinna odbywać się z centrali. Dostęp do danych, analiz i raportów musi być łatwy, aby możliwe było szybkie podejmowanie decyzji i reagowanie na sytuacje kryzysowe. Wybór odpowiedniego oprogramowania jest więc bardzo ważnym aspektem prawidłowego funkcjonowania całej sieci. Jakie kryteria powinno się wziąć pod uwagę przy jego wyborze?

Staff Helper – pomocnik hotelowego personelu →

Odnotowywanie czystości pokoju hotelowego, zasobności barku czy zgłaszanie usterek w tradycyjny sposób jest czasochłonne. Po zebraniu wszystkich danych, lista wędruje do menadżera lub na recepcję i uruchamiany jest kolejny etap działań. Staff Helper usprawnia komunikację i ułatwia zarządzanie personelem hotelowym.

RevPAR czy GopPar w analityce hotelowej? →

Kondycję finansową obiektu świetnie oddają wskaźniki sprawności operacyjnej hotelu. W analityce hotelowej ważne jednak, aby ustalić, który indeks dostarczy nam najdokładniejszych danych.